Kategórie

Platba a dodání zboží

 • Platba
  Dobírka, bankovní převod, hotovost
 • Dodání zboží
  Vyzvedněte si zboží osobně, nebo si ho nechte zaslat na svou adresu.

garance spokojenosti

 • Vrácení / výměna zboží
  Pokud se netrefíte velikostí oblečení napoprvé, máme vyhovující řešení.

kontakt

 • +420 608 223 723
 • kontaktní adresa
  BAMBUTIK - Afekt s.r.o.
  Plzeňská 120/205
  150 00 Praha 5, ČR

POT JE PRIRODZENÝ, ZÁPACH VŠAK NIE

Potenie je úplne prirodzené pre každého z nás, naše telo sa ním chráni pred prehriatím a reguluje svoje vnútorné prostredie. Nie všetci sa ale potia rovnako. Muži sa potia viac ako ženy a pri každom je pot cítiť inak. Ľudský pot sa skladá z 99 % z vody a zvyšné 1 % tvorí soľ, minerálne látky, aminokyseliny, hormóny, nasýtené kyseliny, kyselina mliečna a močovina.

Prečo nám niektorí ľudia nevoňajú?

Pot sám o sebe nie je cítiť. Nepríjemný zápach vzniká, keď sa pot dostane do dlhodobejšieho kontaktu s baktériami, ktoré bežne osídľujú ľudskú pokožku. Keď sme oblečení, pot sa dostáva do odevu, dochádza k rozkladu baktérií a zložiek potu (bielkovín, kyseliny mliečnej, atď.) a tým vzniká nepríjemný zápach. Z toho vyplýva, že pokiaľ bambusové oblečenie eliminuje podmienky pre baktérie, účinne zabraňuje aj zápachu.

Pot preverí kvalitu bambusového oblečenia bambutik

Bambusové oblečenie Bambutik má preukázané inhibičné vlastnosti. V praxi to znamená, že zamedzuje množeniu baktérií a tým tiež vzniku nepríjemného zápachu potu. Štruktúra guľatých, hladkých a dutých viskózových vlákien súčasne lepšie absorbuje vlhkosť a odvádza ju od tela preč z dosahu baktérií, ktoré sa prirodzene vyskytujú na pokožke. Oblečenie je skôr suché a nelepí sa na telo.