Kategórie

Platba a dodání zboží

 • Platba
  Dobírka, bankovní převod, hotovost
 • Dodání zboží
  Vyzvedněte si zboží osobně, nebo si ho nechte zaslat na svou adresu.

garance spokojenosti

 • Vrácení / výměna zboží
  Pokud se netrefíte velikostí oblečení napoprvé, máme vyhovující řešení.

kontakt

 • +420 608 223 723
 • kontaktní adresa
  BAMBUTIK - Afekt s.r.o.
  Plzeňská 120/205
  150 00 Praha 5, ČR

CERTIFIKÁTY - NEZÁVISLÉ DÔKAZY KVALITY

Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace

Ústav pre nanomateriály, pokročilé technológie a inovácie uskutočnil v roku 2013 testy antibakteriálnych vlastností tričiek značky Afekt (teraz Bambutik). Testy preukázali inhibičné vlastnosti tričiek, teda že naše tričká zabraňujú rozmnožovaniu baktérií v textílii. To oceníte najmä pri potení, kedy nedochádza k množeniu baktérií, ktoré rozkladajú ľudský pot, čo spôsobuje zápach - tričko teda nie je cítiť od potu aj pri dlhšom nosení. Ústav pre nanomateriály, pokročilé technológie a inovácie nie je certifikovaným laboratóriom, to znamená, že výsledky testov majú iba informačný charakter.

Otázky a odpovede k uskutočneným testom nájdete tu.

Antibakteriálne vlastnosti bambusovej viskózy, z ktorej je ušité naše oblečenie, boli v minulosti testované Japan Spinner Inspecting Foundation (JSIF) a svetovo uznávanou spoločnosťou SGS. Obidva testy preukázali antibakteriálne vlastnosti aj po päťdesiatich vypraniach.

Na výrobe bambusovej viskózy spolupracujeme s niekoľkými pletiarňami - v ČR aj v zahraničí. Každá z nich má inú certifikačnú stratégiu, ale všetky sú držiteľmi najdôležitejšieho certifikátu v odevnom priemysle:

Oeko Tex Standard 100 - jedna z najuznávanejších noriem v oblasti textilnej výroby, ktorej prísne testovanie prebieha v nezávislých laboratóriách Oeko-texu - nie je priamo bio certifikátom, ale garantuje, že výrobok bol testovaný na chemikálie nebezpečné pre ľudské zdravie, prípadne garantuje ich minimálny obsah. Textil označený týmto logom by mal mať pH vhodné pre pokožku. Viac na www.oeko-tex.com.

Jeden z našich hlavných zahraničných dodávateľov bambusovej viskózy je držiteľom nasledujúcich certifikácií a dokladov kvality:

Oeko Tex

Jeden z našich hlavných zahraničných dodávateľov bambusovej viskózy je držiteľom nasledujúcich certifikácií a dokladov kvality:

2. Eco Cert – Certificate of Conformity - certifikát preukazujúci možnosť predaja organického bambusu podľa špecifikácie EU z tretích krajín do Európy. Viac na www.ecocert.com.

certifikát ECO CERT

3. FSC Chain of Custody Certificate vydaný mimovládnou organizáciou Det Norske Veritas potvrdzuje, že výroba a predaj bambusu zodpovedá FSC štandardom. FSC (Forest Stewardship Council) je medzinárodná nezisková organizácia, ktorej hlavnou ideou je podporovať ekologicky šetrné, sociálne prospešné a ekonomicky životaschopné obhospodárovanie lesov, a tým napomôcť chrániť ohrozené a devastované svetové lesy. Viac na https://ic.fsc.org/.

 FSC